Wszystko co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów

W XXI wieku każdy marzy o pięknych i śnieżnobiałym hollywoodzkim uśmiechu. Niestety przebarwienia, które powstają na naszych zębach powstają wskutek upływu wieku, zażywania leków, picia kawy czy chociażby palenia papierosów. Jednak to nie oznacza, że musisz pożegnać się z perłowym uśmiechem. Można to osiągnąć za pomocą wybielania zębów – jest to zabieg, który rozjaśnia zęby pokryte przebarwieniami.

Jak wygląda wybielanie zębów?

Na zęby nakłada się żel, który wnika w głąb zęba, a to powoduje zmiany w barwniku. Jest to metoda bezinwazyjna – zęby nie są pozbawiane minerałów ani nie dochodzi do ich uszkodzenia. Wyróżnia się dwa sposoby wybielania. Można wybielać je samodzielnie lub pod okiem dentysty. Obecnie oba sposoby są bardzo popularne, jednak bezpieczniejsze będzie wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Przed przystąpieniem do wybielania zębów należy skonsultować się z dentystą. Taka kontrola pozwoli nam na uzyskanie lepszych rezultatów, a dodatkowo unikniemy uszkodzeń i bólu zębów. Dodatkowo dentysta sprawdzi czy zęby nie są dziurawe, dziąsła są zdrowe, a ewentualne wypełnienia są szczelne. Należy podkreślić, że zabieg jest bezbolesny. Przez krótki czas mogą wystąpić ewentualne podrażnienia. Dodatkowo przez jakiś czas nasze zęby będą wrażliwsze na zmiany temperatury. Jeśli mamy wrażliwe zęby powinniśmy unikać wybielania zębów.

Ile czasu należy poświęcić na wybielanie zębów?

Pierwszym krokiem będzie profesjonalne czyszczenie zębów. Następnie stomatolog sprawdza w jakim stanie są zęby, a także ustala z pacjentem stopień rozjaśnienia. Profesjonalne wybielanie trwa zazwyczaj około godziny, ale należy je powtórzyć, ponieważ po pierwszej wizycie nie jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalającego efektu. Aby efekt nas zadowalał należy powtórzyć zabieg przynajmniej dwa razy. Zadowalający efekt utrzymuje się zazwyczaj przez rok. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Sprawdź ofertę: