Zakupy w Stanach Zjednoczonych

Obecnie większość z nas raz na jakiś czas dokonuje zakupów przez Internet. Praktycznie z roku na rok zwiększa się liczba osób, która kupuje również poza granicami naszego kraju. Polacy najczęściej wybierają USA. Co wyjątkowego kryje się w zachodnich produktach, że wolimy czekać na nie kilka tygodni, aniżeli zakupić je u nas?

Na internetowe zakupy zagranicą decydują się Ci, którzy pragną zaoszczędzić oraz znaleźć coś na swój sposób niepowtarzalnego – wyróżniającego się jakością, designem etc. Spora grupa osób sprowadza z USA produkty, które nie są dostępne w Polsce. Każdy, kto dokładnie przyjrzał się amerykańskiemu rynkowi wie, że jest on dużo bogatszy nie tylko od polskiego, ale również europejskiego. Wiele produktów masowych, jak elektronika, filmy czy płyty pojawiają się u nas nawet wiele miesięcy po oficjalnej premierze. Zagraniczna oferta kusi również kolekcjonerów, zwłaszcza komiksów czy figurek. Dodatkowo w USA możemy znaleźć kreacje światowych projektantów, a których w Polsce nie byłoby nas stać.

Zakupy w USA są tak proste, że może dokonać ich nawet dziecko. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i trochę wolnego czasu. Oczywiście musimy również mieć możliwość zapłacenia za towar. W tym przypadku wystarczy tylko i wyłącznie karta kredytowa bądź karta płatnicza z obsługująca płatności internetowe oraz konto PayPal. To, co najbardziej opłaca się kupować w USA to elektronika – laptopy, telefony komórkowe, akcesoria, radia samochodowe etc. Oczywiście po wejściu na pierwszą, lepszą stronę ceny mogą nas przerazić. By znaleźć coś odpowiedniego, w atrakcyjnej cenie (nawet czterdzieści procent mniej niż w Polsce) należy się trochę rozejrzeć. Warto porównać kilka ofert sklepów w USA z tymi w Polsce. Nie zapominajmy, że winniśmy wziąć pod uwagę nie tylko koszty samego produktu, ale również możliwe cło, podatek VAT oraz koszty wysyłki.

W większości przypadków gwarancja na towary zakupione poza granicami naszego kraju, nie będzie honorowana w Polsce. Warto w tym przypadku kontaktować się z producentem. Jeżeli kupujemy produkty w sklepie, a nie na portalach aukcyjnych, nie ponosimy praktycznie żadnego ryzyka. Zarówno płatność, jak i wysyłka nie stanowią problemu. Zawsze warto wybierać przesyłkę kurierem – wtedy będziemy mieli stuprocentową pewność, że paczka trafi wprost pod nasze drzwi.

Zakupy zagranicą są opłacalne tylko wtedy, jeżeli mamy możliwość rozeznania się z tym jak kształtuje się rynek, zarówno polski jak i amerykański.

Najlepsze zakupy w Stanach w sieci – sprawdź!