Zatrzymaj czas – sposoby na gładką cerę

Chcąc cieszyć się gładką i rozświetloną cerą przez cały rok, należy o nią zadbać w odpowiedni sposób. W dzisiejszych czasach od kremów do twarzy, nakładanych każdego dnia przynajmniej dwa razy dziennie, wymaga się już znacznie więcej niż tylko nawilżenia, choć to ono powinno być podstawą pielęgnacji każdej skóry.

Mnóstwo produktów tego rodzaju ma radykalnie odejmować lat czy też ujędrniać cerę. Warto więc przyjrzeć się działaniu tych specyfików.

Kremy odmładzające i ich działanie

W kosmetykach opatrzonych hasłem „odmładzające” wykorzystuje się nierzadko technologię ciekłokrystaliczną, wspierającą barierę lipidową skóry. Sprawia to, że składniki takiego kremu uwalniają się stopniowo i dzięki temu są znacznie lepiej absorbowane. Wysokiej jakości krem odmładzający istotnie wpływa na wzrost produkcji niezbędnego kolagenu oraz kwasu hialuronowego, a także redukuje i wygładza zmarszczki.

Kosmetyki do twarzy do stosowania na noc

Kremy do twarzy, oprócz posiadania swej funkcji ujędrniającej, powinny także chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ochrona tego typu występuje szczególnie w kosmetykach, przeznaczonych do pielęgnacji dziennej. Krem na noc powinien natomiast zawierać w swoim składzie substancje aktywne, które pomogą skórze w regeneracji, a ponadto wzmocnią ją i mocno nawilżą. Poza tym dobrze, aby przeciwdziałały trądzikowi oraz rozjaśniały przebarwienia. Warto sięgać w tym celu po kremy z witaminą C, która dba o jędrność i elastyczność skóry twarzy, pobudzając wzrost włókien kolagenowych.

Prowadzenie zdrowego trybu życia

Aby zachować gładką cerę na dłużej, oprócz kremów, warto również regularnie wykonywać peelingi oraz maseczki z naturalnych składników. Trzeba jednak pamiętać, że stan cery to nie tylko efekt korzystania z dobrych kosmetyków, ale przede wszystkim wynik stosowanej diety oraz rekcja na prowadzony styl życia. Dlatego też, w miarę możliwości, warto pamiętać o wyeliminowaniu niezdrowych przekąsek, papierosów, ostrych przypraw czy też alkoholu, a sięgać po zdrowe, nieprzetworzone jedzenie, bogate w niezbędne witaminy.

 

Farmonaprofessional.pl