MC-Bags.plRóżne

4 sposoby składania pościeli

4 sposoby składania pościeli

Perfekcyjne Panie Domu ciągle szukają sposobu na to jak układać swoją pościel, aby ta prezentowała się na półce estetycznie a jednocześnie nie zajmowała nazbyt wiele miejsca. Dziś przedstawimy Wam kilka ciekawych sposobów, dzięki którym już nigdy nie będzie to dla Was problematyczne.

Klasycznie

Ten sposób wybierany jest najczęściej, ponieważ jest najprostszy. Wszystkie, wyprasowane elementy pościeli składamy w równe prostokąty i układamy na sobie warstwowo. Pościel prezentuje się estetycznie, ale zajmuje mnóstwo miejsca. Utrzymanie porządku na półce z pościelą również może sprawiać kilka problemów.

Pościel w poszewce

Brzmi intrygująco, ale okazuje się, że jest to sposób, dzięki któremu można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. Poszewkę na kołdrę, poduszkę oraz prześcieradło układamy na sobie warstwowo, jak w przypadku numer jeden. Różnica polega jednak na tym, że ostatecznie cały komplet chowamy w drugiej poszewce na poduszkę a nadmiar materiału podwijamy pod spód i zaprasowujemy. Aby efekt był trwalszy można użyć sprayu ułatwiającego prasowanie.

Prezent

Nazwa wynika z prezencji poskładanej w ten sposób pościeli. Sposób jest bardzo prosty a jednocześnie nie przysparza większych problemów. Poszwę na kołdrę prasujemy i składamy w estetyczny prostokąt. Podobnie postępujemy z prześcieradłem oraz jedną z dwóch poszewek na poduszkę. Ważne jest to, aby wszystkie elementy po złożeniu miały dokładnie taki sam rozmiar. Składamy je warstwowo, jak w stylu klasycznym a na końcu przekładamy w poprzek drugą poszewką z kompletu. Prezent gotowy!

Układanie grupami

Ten sposób jest nieco problematyczny, ale dla niektórych Pań Domu może okazać się najlepszym. Tajemnicą tej metody jest osobne przechowywanie poszew na kołdrę, poszewek na poduszki i prześcieradeł. Wszystkie grupy układamy tak, aby miały względem siebie zbliżony rozmiar i przechowujemy je osobno na poszczególnych półkach.

Każda gospodyni z pewnością posiada własny sposób na składanie i przechowywanie pościeli. Część z nich wciąż stosuje zasadę prasowania przed wykorzystaniem, ale wówczas próżno szukać estetycznego wyglądu takiego kompletu na półce, dlatego tym bardziej polecamy zastosowanie jednej z wyżej wymienionych metod.

Udostępnij