Budownictwo i aranżacjaMC-Bags.pl

O czym należy pamiętać kupując okna

O czym należy pamiętać kupując okna

Podczas budowy domu nie możemy sobie pozwolić na półśrodki i oszczędności czynione kosztem jakości najważniejszych materiałów, w tym szczególnie okien. Zadaniem okien bowiem jest nie tylko dostarczania do pomieszczeń światła słonecznego, ale przede wszystkim wentylacja pomieszczeń i utrzymywanie w nich właściwej temperatury.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na budowę domu, to i tak poniesiemy duże koszty. Nie warto więc oszczędzać na kwestii tak fundamentalnej, jak na przykład wybór okien. Generalnie najbardziej popularne obecnie są okna PCV. Nie oznacza to, że okna drewniane są całkowicie odradzane. Niektórzy uważają, że znacznie lepiej trzymają temperaturę, są szczelniejsze no i oczywiście bardziej ekologiczne. Przy wyborze odpowiednich okien należy się kierować kilkoma zasadniczymi kwestiami: odporność na włamania, szczelność, przepuszczalność energii słonecznej, dodatkowe wyposażenie i zabezpieczenia oraz gwarancja jakości.

Niektóre z wyżej wymienionych parametrów mogą być dla nas nieznane. Na szczęście doradcy sprzedaży mają za zadanie wyjaśnić nam, co oznaczają wszystkie skróty i symbole. Okna muszą być maksymalnie szczelne, ale również muszą mieć niski poziom ścieralności. Niezwykle ważna jest gwarancja – nie tylko ile lat obejmuje, ale również co znajduje się w zakresie serwisowania. Właściwości antywłamaniowe również są istotne, szczególnie w przypadku zakupu okien do wolnostojącego domu.

Jeśli weźmiemy wszystkie te kwestie pod uwagę i nie będziemy się kierować li tylko niską ceną i hasłem: promocja, wówczas na pewno uda nam się kupić dobrej jakości okna.

Udostępnij