Transport i motoryzacja

Scania Irizar – popularny pojazd firm przewozowych

Scania Irizar – popularny pojazd firm przewozowych

Scania to firma kojarząca się z samochodami ciężarowymi oraz autobusami. Ich popularność sprawia, że firma wypuszcza na rynek coraz nowsze modele, które mają spełnić wymagania klientów.

Irizar – wygoda i komfort

Irizar to modele autobusów, które powstają we współpracy firmy Scania z hiszpańską firmą Irizar. Duża ilość różnorodnych modeli powoduje, że firmy przewozowe mogą znaleźć idealne dla siebie.

Century – lubiany olbrzym

Irizar Century to jeden z bardziej popularnych modeli autokaru. W tym modelu do wyboru są autokary o wysokości 3,65 lub 3,85 m. Różnica w wysokości to różnica w wielkości przestrzeni bagażowej, w wyższym modelu jest to 12,5 m2, zaś w niższym – 10,5 m3. Niższy model to pojazd o długości 12 metrów, w którym standardowo montuje się 49 miejsc dla pasażerów. Na życzenie klienta jednak możliwe jest zamontowanie dodatkowych 2 miejsc, co daje możliwość przewożenia 51 pasażerów. Wyższa wersja autobusu dostępna jest w kilku długościach, maksymalna to 15 metrów z możliwością przewożenia na pokładzie 67 pasżerów.

Scania Irizar Century to niezwykle duża wygoda podróżowania. Ergonomiczne fotele, układ klimatyzacji z indywidualnie sterowanym nawiewem na część kierowcy i pasażera czy też dodatki takie jak telewizory, ekspres do kawy lodówka i toaleta zapewniają podróż w niezwykle komfortowych warunkach. Model ten uznawany jest jako autobus dalekobieżny, dlatego przewoźnicy wybierają go na dalekie trasy.

Irizar I6 – wiele możliwości na pokładzie

Irizar i6 to kolejna jednostka, która cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród firm, wykonujących licencjonowany przewóz osób. Autokar dostępny jest w bardzo wielu rozmiarach, najmniejszy ma nieco ponad 10 metrów długości i niecałe 4 metry wysokości, zaś najdłuższa jednostka ma długość prawie 16 metrów. Nowoczesne technologie, jak na przykład oświetlenie LED, czy też ekonomiczne silniki, zużywające coraz mniej paliwa jak również emitujące coraz mniej szkodliwych substancji – to właśnie cechy dodatnie autokarów Irizar, w tym także i6. Ponadto ten model jest chwalony także za jego wygląd zewnętrzny, aerodynamikę oraz niezwykle dużą łatwość konfigurowania, dzięki czemu bez trudu można dostosować go do potrzeb klienta.

Dlaczego autokary Irizar?

Scania Irizar we flocie ComofrtClass

Autokary Irizar, zwłaszcza te zaliczane do dalekobieżnych są niezwykle często nabywane przez firmy zajmujące się transportem. Zwłaszcza, jeżeli znaczną część świadczonych przez nich usług stanowi wynajem autokaru dla grup zorganizowanych, a nie przewóz na stałych trasach. Klienci bowiem poszukując pojazdu na wynajem zwracają obecnie coraz więcej uwagi na wszystkie szczegóły.

Podróż bowiem, zwłaszcza jeżeli jest to dalsza trasa, powinna być jak najbardziej komfortowa. Normą więc stało się, że tego typu pojazdy powinny mieć łazienkę czy też dawać możliwość przygotowania kawy czy herbaty. Oczywiście wyposażenie wnętrza powinno iść w parze ze szczegółami technicznymi, takimi jak wyciszenie autokaru czy odpowiednio zaprojektowane zawieszenie, aby pasażerowie jak najmniej odczuwali nierówności dróg, po których autokar będzie się poruszał.

Ponadto wyposażenie wnętrza w wiele przydatnych elementów sprawia, że nie ma potrzeby zatrzymywania się co chwilę, aby umożliwić pasażerom skorzystanie z łazienki czy możliwość wypicia ciepłego napoju. Dzięki temu również czas potrzebny do dotarcia do celu podróży znacznie się skraca. Wiele osób, które dawno nie miały przyjemności jechać autokarem stwierdza, iż te obecnie produkowane nie mogą być w żaden sposób porównywane z tymi, które kursowały kilkanaście lat temu, a sama podróż jest o wiele bardziej przyjemna i relaksująca.

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.