Różne

Sztuka afrykańska w Europie

Sztuka afrykańska w Europie

W Europie żyje wiele osób zainteresowanych kulturą innych kontynentów. Nie da się ukryć, że tym wzbudzającym największe zainteresowanie jest Afryka. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że kultura ludów afrykańskich jest zupełnie inna od tej europejskiej, przez co wielu osobom wydaje się bardzo fascynująca. W jaki sposób można wprowadzić elementy tej kultury do własnego domu?

Różne oblicza rzeźb afrykańskich

Sztuka afrykańska bardzo często nawiązuje do życia codziennego mieszkańców Czarnego Kontynentu. Właśnie z tej przyczyny wiele figurek pochodzących z Afryki przedstawia postacie wykonujące zwykłe czynności, jak choćby kobietę niosącą kosz z owocami czy dzban z wodą na głowie. Popularnością cieszą się także drewniane rzeźby, które przedstawiają afrykańskich wojowników, często są oni ukazywani jako groźne postacie z dzidami. Oczywiście afrykańska sztuka to nawiązuje nie tylko do ludzi, często pojawiają się także motywy zwierzęce – słonie, żyrafy czy lwy to najchętniej rzeźbione zwierzęta.

Co ważne Afrykanie tworzą nie tylko figury przedstawiające postacie, lecz także oryginalne maski, totemy, czy wazony. Większość tego rodzaju sztuki afrykańskiej jest drewniana, lecz koneserzy z pewnością zainteresują się także produktami stworzonymi z kości słoniowej, skały, metalu czy gliny.

Rzeźby afrykańskie jako element wystroju mieszkania

Coraz więcej mieszkańców Europy decyduje się na wprowadzenie motywów afrykańskich do własnych domów. Szeroki wachlarz rzeźb z Czarnego Kontynentu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, co pięknie przyozdobi wnętrze czyniąc je unikalnym.

Nie tylko figurki

Osoby zainteresowane kulturą i sztuką afrykańską nie muszą się ograniczać wyłącznie do zakupu tradycyjnych figurek. Na rynku można znaleźć także etniczną biżuterię, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Biżuteria afrykańska wyróżnia się przede wszystkim nietypową kolorystką oraz dużym rozmiarem. Ten rodzaj ozdób podoba się kobietom mającym swój własny, oryginalny styl.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem i chciałby sprawdzić co oferuje polski rynek w tej branży zachęcam do odwiedzenia strony Sklep-Afrykański.pl i zapoznania się z asortymentem sklepu.

Udostępnij