Różne

Największe zalety palenia Ekogroszkiem. Sprawdź, czy warto!

Największe zalety palenia Ekogroszkiem. Sprawdź, czy warto!

Wraz ze zbliżającym się okresem grzewczym bardzo wielu polaków zastanawia się nad sposobami i metodami ogrzewania swoich domów. Jednym z najlepszych źródeł energii jest ekogroszek, który cechuje się bardzo pożądanymi przez klientów zaletami.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek jest materiałem opałowym, który powstaje z węgla kamiennego i brunatnego. Proces produkcji polega na precyzyjnym doborze ziaren węgla, które muszą posiadać wielkość od 5 do 25 mm. Całkowicie ogranicza to możliwość znalezienia w tym paliwie miału węglowego.

Dzięki temu powstały produkt pozbawiony jest prawie całkowicie siarki oraz posiada odpowiednią ilość popiołu węglowego, którego w zawartości ekogroszku może być nawet do 10%. Siarka natomiast została ograniczona do zaledwie 0.6 procenta.

Właściwości ekogroszku

Efektem tego jest uzyskanie produktu, który charakteryzuje się bardzo wysoką kalorycznością oraz wydajnością.

Towarzyszą temu dwie bardzo ważne cechy, istotne zarówno dla klienta, jak i środowiska.

  • Po pierwsze pozbawione miału węglowego i siarki paliwo jest znacznie bardzie ekologiczne, ponieważ jego spalanie nie emituje aż tak dużych ilości zanieczyszczeń do atmosfery.
  • Po drugie dzięki wysokiej kaloryczności jest to niezwykle wydajne paliwo. Mała jego ilość pozwala na wygenerowanie bardzo przyzwoitej dawki energii. Dzięki temu osoba prywatna, aby ogrzać swoje gospodarstwo domowe może spalić mniej paliwa, a zatem wyemitować mniej zanieczyszczeń oraz zapłacić za ogrzewanie mniejsze pieniądze.

Gdzie kupić i jak spalać?

Z ekogroszkiem jest jednak pewien problem. Bardzo łatwo jest go podrobić. Z tego powodu powinno się go kupować jedynie w sprawdzonych składach opału, które gwarantują pewność nabywanego paliwa. Jednym z takich godnych polecenia i sprawdzonych składów opału jest U Grzegorza (drewnokominkowe.pl)

Przed zakupem należy jeszcze pamiętać, że ekogroszek wymaga posiadania określonego pieca. Powinien to być piec nisko emisyjny z automatycznym podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Gwarantuje to wykorzystanie wszystkich zalet posiadanych przez ekogroszek.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =