MC-Bags.plTransport i motoryzacja

Długa trasa i stary samochód, co sprawdzić przed odjazdem

Długa trasa i stary samochód, co sprawdzić przed odjazdem

Jeśli posiadamy stary samochód a zamierzamy wybrać się długą trasę, powinniśmy koniecznie odwiedzić stację kontroli pojazdów. Jest to niezbędne aby bezpiecznie dotrzeć do celu, dowieźć nas i naszych bliskich z miejsca na miejsce bez żadnych komplikacji i problemów w trasie.

Wizyta na stacji kontroli pojazdów jest szczególnie wymagana jeśli posiadamy samochód zakupiony w komisie samochodowym. Jego sprzedawcy często dopuszczają się oszustw i utajenia pewnych usterek, które nie ujawniają się podczas krótkiej jady jednak na długiej trasie mogą nagle okazać się katastrofalne dla naszej podróży.

Niestety pracownicy komisów samochodowych są często nastawieni na sprzedaż i zdobycie klientów za wszelką cenę, nie uwzględniając niebezpieczeństw, jakie mogą na nich czekać podczas jazdy nie całkiem sprawnym samochodem. Wizyta na stacji kontroli pojazdów pozwoli nam uniknąć takich przykrych niespodzianek podczas długiej trasy. Specjaliści mechanicy na stacji dzięki swoim profesjonalnym umiejętnościom oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i komputerów sprawdzą wszystkie parametry naszego samochodu.

Na początku sprawdzane są poziomy płynów takich jak olej, płyn chłodniczy, hamulcowy, w skrzyni biegów, czy nawet do spryskiwaczy. Sprawdzeniu na stacji kontroli pojazdów podlegają także hamulce, przebieg samochodu, liczniki, paski klinowe, rozrząd, wszelkie uszczelki i inne elementy silnika, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę. Co więcej, na stacji są również sprawdzane bieżniki opon, gdyż złapanie gumy na trasie, na ruchliwej autostradzie na przykład, może być nie lada problem.

Zatem jeśli wybieramy się w długa trasę warto odwiedzić stację kontroli pojazdów w celu wykonania kompleksowego przeglądu stanu technicznego naszego samochodu, zwłaszcza jeśli kupiliśmy go w komisie samochodowym. Jest to niewielki wydatek, który jednak procentuje bezpieczeństwem naszym i naszych bliskich podczas długiej jazdy. Inwestycja w przegląd, jest inwestycją w bezpieczną i spokojną jazdę.

Udostępnij