Gastronomia i hotelarstwo

Polecane restauracje w Krakowie

Polecane restauracje w Krakowie

Kraków jest miastem pełnym zabytków. Jeżeli chodzi o restauracje to również jest w czym wybierać. Nie musimy wyjeżdżać z Krakowa, by poznać kuchnie z całego świata. Możemy wybierać, czy chcemy zjeść obiad kuchni polskiej, włoskiej, chińskiej czy japońskiej.

W Krakowie na każdym kroku możemy znaleźć różne restauracje. Przed wyborem konkretnego lokalu można poczytać na ich temat opinie w internecie. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową, np.: „restauracja w Krakowie”, „polecane jedzenie w Krakowie”, itp. Jednym z popularnych lokali jest – „Restauracja pod Baranem. Jej specjalnością jest kuchnia polska, ale z europejskimi akcentami. Dodatkowo serwuje dania bez glutenu. Możemy w niej zjeść zarówno śledzia po krakowsku, maczankę po krakowsku, jak i rosół, barszcz czerwony, czy kotlet schabowy. Restauracja składa się, aż z pięciu sal, które mogą pomieścić sto dwadzieścia osób. Można się tam wybrać zarówno we dwoje, jak i w większym gronie osób.

Jedną z droższych restauracji w Krakowie jest restauracja Trzy Rybki, zlokalizowana w Hotelu Starym. Możemy tam spędzić miły wieczór we dwoje. Trzy Rybki zabierają swoich gości na wyższy poziom doświadczenia kulinarnego. Na tle krakowskich restauracji wyróżniają się zaskakującymi połączeniami smaków, do tego wysokiej jakości produktami, atrakcyjną prezentacją dań i przede wszystkim – wspaniałą grą z teksturą. Godną polecenia na wieczór we dwoje jest restauracja Amarylis. Mieści się ona we wnętrzach piwnicy hotelu Queen Boutique Hotel. Restauracja serwuje naprawdę wyszukane dania: ośmiornicę, ravioli z ogonem wołowym, polędwice z jelenia, raki i wiele innych wspaniałych dań.

Dobrą kuchnie polską znajdziemy w następujących lokalach:

  • Pod Nosem,
  • Ed Red,
  • Biała Róża,
  • Morskie Oko.

Miłośnicy kuchni Grudzińskiej znajdą coś dla siebie w Tbilisuri, a osoby lubiące kuchnię włoską – Aqua e Vino. Restauracji w Krakowie jest wiele. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. W Krakowie możemy poznać smaki gruzińskie, chińskie, włoskie, francuskie, indyjskie.

Udostępnij