MC-Bags.plZdrowie i uroda

Jak regenerować zniszczone włosy?

Jak regenerować zniszczone włosy?

Każdy marzy o zdrowych, mocnych i lśniących włosach. Niestety, coraz więcej czynników działa na ich niekorzyść. Zanieczyszczenia powietrza, złe warunki pogodowe, stosowanie zbyt dużej ilości zabiegów i kosmetyków fryzjerskich, nieodpowiednie odżywianie, przemęczenie czy nerwowy tryb życia – wszystko to ma wpływ na organizm, w tym także na kondycję włosów. Wiele kobiet narzeka także na pogorszenie się ich stanu wskutek ciąży lub zaburzeń hormonalnych.

Chcąc zregenerować zniszczone i połamane włosy, należy przede wszystkim ustalić, co było przyczyną ich słabej kondycji. Warto też zdecydować się na podcięcie końcówek. Po tym można przejść do działań regeneracyjnych. Co najlepiej zastosować? Przede wszystkim należy wyposażyć się w ekologiczne, pozbawione chemii kosmetyki do włosów, które nie tylko pełnią funkcję higieniczne, ale przede wszystkim, dzięki zawartym w nich naturalnym składnikom odżywczym, doskonale wzmacniają, poprawiają elastyczność i pielęgnują. Dobrym pomysłem będzie tu zawierająca jantar odżywka czy wcierka. Jantar to przecież nic innego, jak bursztyn – znany przede wszystkim jubilerom surowiec, który doskonale sprawdza się też w medycynie ludowej czy przemyśle kosmetycznym. Tego typu kosmetyki do włosów stosuje się po ich umyciu, delikatnie wcierając w skórę głowy. Masaż dodatkowo poprawia krążenie i jest świetną metodą relaksacyjną.

Oprócz odżywek czy wcierek zaleca się również ampułki do włosów. Witaminowa kuracja doskonale wpływa nie tylko na wygląd osłabionych włosów, nadając im blasku, gładkości i świeżości, ale także stymuluje ich wzrost i zapobiega wypadaniu. Dostępne na rynku produkty zwykle zawierają kilka ampułek, z czego każda przeznaczona jest do jednej aplikacji. Ampułki wciera się w wilgotne włosy – od nasady po końce.

Podczas regeneracji włosów warto dać im nieco odpocząć od wszelkich zabiegów stylizacyjnych i fryzjerskich. Kosmetyki do włosów, takie jak lakiery, żele, pasty, woski, pianki, a także produkty koloryzujące powinny być stosowane z umiarem.

Udostępnij