Handel i usługi

Wirtualne biura są nielegalne?

Wirtualne biura są nielegalne?

Z roku na rok wzrasta popularność wirtualnych biur. Wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie, bo jest wygodne i przede wszystkim tanie…

Czym tak naprawdę jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to miejsce, które wynajmuje nam adres. Dzięki temu możemy założyć własną działalność gospodarczą. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które prowadzą rzeczywistą działalność we własnym domu i z jakichś powodów nie chcą ujawniać swojego prywatnego adresu. Z takiej opcji, korzystają też firmy które dopiero zaczynają, ale nie stać ich na wynajęcie tradycyjnego biura.

Czy takie rozwiązanie jest legalne?

Wiele osób boi się korzystać usług wirtualnych biur. Najwięcej obaw budzi kontakt z Urzędem Skarbowym. Przedsiębiorcy obawiają się, że podpadną tym, że wykonują działalność pod innym adresem niż zarejestrowana jest firma. Na szczęście nie ma się czego obawiać. W tym przypadku warto powołać się na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jak sprawdzić, czy wybrane przez nas wirtualne biuro działa legalnie?

Zanim zapłacimy za wynajem wirtualnego biura, sprawdźmy czy działa ono legalnie. Dlatego sprawdźmy czy firma, od której wyznajemy nasz wirtualny adres działa w granicach prawa, to znaczy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy to bardzo szybko sprawdzić przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Warto wybierać wirtualne biura, które działają na rynku od kilku lat i cieszą się już ustaloną renomą. Dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać, że padniemy ofiarą oszustów, a nasze świeżo wynajęte biuro, to przysłowiowa firma krzak…

Zanim zdecydujmy się na konkretne biuro sprawdźmy, jaką opinią cieszy się wśród klientów. Informacji możemy szukać na blogach, forach internetowych, czy portalach społecznościowych. Zwłaszcza te ostatnie są niewyczerpanym źródłem przydatnej wiedzy, z którego możemy czerpać pełnymi garściami.

Podsumowując wirtualne biuro to bardzo tanie i przede wszystkim legalne rozwiązanie dla początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − jedenaście =