MC-Bags.plTurystyka i rekreacja

Co należy wiedzieć o Kenii?

Co należy wiedzieć o Kenii?

Kenia to niezwykły kraj, który zdobywa coraz większą popularność wśród turystów. Jest to egzotyczne miejsce, gdzie spotykają się pierwotna przyroda nieskażona ludzką ręką, gęste lasy, piękne sawanny, wody oceanu i szczyty górskie. Wszystko to znajduje się w jednym miejscu. Co więcej, plaże są nieskazitelnie białe, piasek jest czysty i błyszczy złotem, morska woda jest krystalicznie czysta, ciepła i pokazujące rafy koralowe.

Wybierając się w okolice sawanny na wyprawy safari Kenia, możemy się zetknąć z nieznaną kulturą tubylców z dzikich plemion, którzy zachowują zwyczaje i tradycje pielęgnowane w niezmienionej formie od stuleci. Bardzo ciekawe są informacje geograficzne dotyczące Kenii. Jest to kraj położony na terenie Wschodniej Afryki, po obu stronach równika. Leży ona nad przepięknym Oceanem Indyjskim, którego wody kryją zadziwiające tajemnice. Klimat Kenii jest niezwykły, tak samo jak jej przyroda i ludzie zamieszkujący tereny tego niezwykłego kraju. Dla turystów największą atrakcją są tereny parków narodowych, które fascynują malowniczymi krajobrazami i dziką przyrodą. Podczas wycieczek safari można obserwować i fotografować niezwykle gatunki dzikich zwierząt żyjących w swym naturalnym środowisku. Jeśli będziemy mieli szczęście do zobaczymy wielkie słonie, szybkie antylopy i gazele, niebezpieczne lwy i lampart, przerażające hipopotamy i nosorożce, oraz wiele gatunków, które mamy okazję zobaczyć tylko w zoo albo w telewizji.

Niesamowita jest możliwość zetknięcia się na wyciągnięcie ręki z tak różnorodną i dziką przyrodą. Na wybrzeżu oceanu indyjskiego znajduje się wiele hoteli, w których możemy w pełni wypocząć, uprawiać sport wodne, czy skosztować lokalne specjały. Gdy chcemy poczuć bardziej dziki klimat, możemy wybrać się na wyprawę safari. Każdy znajdzie coś ciekawego i fascynującego dla siebie. Jeśli chcielibyśmy podczas wakacji przenieść się do zupełnie innego świata, zakosztować egzotyki w najlepszym wydaniu, wybierzmy Kenię, prawdziwą afrykańską perłę.

Udostępnij