MC-Bags.pl

Zalety i wady wypożyczania sprzętu i maszyn budowlanych

Zalety i wady wypożyczania sprzętu i maszyn budowlanych

Podczas budowy własnego domu inwestor stoi przed ważną decyzją dotyczącą sprzętu budowlanego niezbędnego do wykonania niektórych prac. Nie zawsze opłaca się zakupić sprzęt ze względu na zbyt wysoką ceną i zbyt krótki czas użytkowania, który jednak sporo obniży wartość używanej maszyny i sprawi, ze będzie ona warta przy odsprzedaży zdecydowanie mniej.

Sprzęt wykorzystywany przy budowie domu

Przykładowymi sprzętami niezbędnymi lub znacznie usprawniającymi prace budowlane są:

  • koparka
  • betoniarka
  • zagęszczarka
  • rusztowania

Koparka

Koparka jest maszyną niezwykle dużą i raczej mało przydatną poza placem budowy. Jeżeli inwestor zdecyduje się na jej zakup warto, aby później szybko pomyślał o jej odsprzedaży – przy dobrej organizacji i działaniu w środku sezonu budowlanego można się problemu szybko pozbyć. Przy wynajęciu koparki można poprosić o wykonanie pracy przez operatora, który zna się narzeczy i wie jak używać maszyny ekonomicznie i zgodnie z jej przeznaczeniem, dzięki czemu praca pójdzie zdecydowanie szybciej.

Betoniarka i zagęszczarka

Wylewanie chudziaka pod fundamenty, zbrojonej ławy fundamentowej, ściany fundamentu, a później wieńców, zwieńczeń i wzmocnień okien, wylewek, sufitów i posadzek to etapy budowy, których po prostu nie da się ominąć, dlatego wynajęcie i kupienie betoniarki będą równoważnie rozsądnymi decyzjami. Zagęszczarkę betonu można wynająć – ten sprzęt nie będzie wykorzystywany na budowie aż tek często, żeby od razu go kupować.

Rusztowania

Od razu można stwierdzić, że zakup rusztowań jest zdecydowanie nieopłacalny. Warto zainwestować w wynajem – zgłosić się do firmy oferującej rusztowania z kilkutygodniowych wyprzedzeniem, poprosić o instrukcję, transport i złożenie i po niedługim czasie cieszyć się bezpiecznym miejscem pracy przy ocieplaniu nowo wybudowanego domu.

Zobacz: Sprzedaż i wypozyczalnia sprzętu budowlanego - Budo-Trans

Zalety i wady

Niekwestionowaną zaletą wynajmu maszyn budowlanych jest oczywiście niski koszt i możliwość szybkiego pozbycia się sprzętu z placu budowy. Niewątpliwą wadą takiego rozwiązania jest jednak możliwość i uszkodzenia sprzętu i tym samym utrata kaucji wpłacanej w razie podobnego wypadku. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego oferuje wiele maszyn budowlanych wraz z transportem – oczywiście dodatkowo płatnym. Wypożyczanie sprzętu i maszyn budowlanych wiąże się z podpisanie wiążącej umowy w której zaznaczone są wszelkie konsekwencje odnośnie oddania zniszczonego sprzętu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − czternaście =