Ślub i wesle

Ekskluzywne wesela w pałacu i koszty z tym związane.

Ekskluzywne wesela w pałacu i koszty z tym związane.

Wesele jest takim momentem w życiu, którego często przez długi okres nie zapominamy – zwłaszcza, jeśli jest przygotowane tak, jak sobie niegdyś wymarzyliśmy. Z tego powodu właśnie coraz więcej osób decyduje się przygotowywać przyjęcia weselne nie w rozmaitych tawernach czy restauracjach, jak jeszcze kilkanaście lat temu, a w pałacach, nadają temu dniu niesamowitą oprawę.

Wesele w pałacu jest czymś, co na długo zapada w pamięć również gościom, zwłaszcza jeśli dotychczas nie mieli okazji przebywać na tego rodzaju uroczystościach, a jednocześnie cenią sobie często zabytkowe otoczenie. Warto jednak pamiętać, że z takim weselem często wiążą się o wiele większe koszty, które trzeba pokryć zwłaszcza przy licznej i obszernej liście gości.

Koszty przyjęcia

Wielu osobom zdaje się, że koszt za gościa w pałacowej sali musi być ogromny. Faktem jest jednak, że w wielu przypadkach wszystko zależy od tego, ilu gości zjawi się na weselu oraz w jakiej sali odbędzie się przyjęcie. Niektóre sale bowiem przygotowywane są dla mniejszej, a niektóre – większej liczby gości. Najdroższe są zdecydowanie sale balowe, w przypadku których cena za jedną osobę będzie przekraczać 200 zł, a czasami nawet w znaczny sposób, jeśli doliczmy do tego koszty poprawin. Jeśli jednak nie planujemy poprawin i zdecydujemy się salę restauracyjną, za gości zapłacimy ok. 200 zł, i cena ta obejmuje zazwyczaj wszystkie posiłki oraz dodatkowo napoje i tort. Różnie jest opłaceniem alkoholu, co do którego trzeba dodatkowo się umawiać z managerem danego pałacu. Skąd wiec biorą się wysokie ceny rozmaitych placówek tego rodzaju? Przede wszystkim z atrakcji dodatkowych oraz różnego rodzaju obwarowań.

Dodatkowe opłaty

Przede wszystkim, jeśli organizujemy wesele w pałacu, to stawiamy zazwyczaj na eleganckie przyjęcie z wyższych sfer. To oznacza, że zależy nam na stworzeniu adekwatnych dekoracji. Często jednak pałace nie pozwalają na dekorowanie firmom zewnętrznym, co wynika najczęściej z ograniczeń wynikających z opieki nad zabytkami, jakimi są pałace. W takim przypadku dodatkowe dekoracje musimy opłacić we własnym zakresie, dogadując się jednak z personelem czy firmą poleconą przez pałac. Jeśli pragniemy do wesela przyjechać limuzyną czy wręcz przeciwnie – dorożką – to często jest to opcja oferowana przez pałac w dodatkowej, niejednokrotnie korzystnej cenie. Warto jednak pamiętać, że prócz tego opłacimy również zwykle noclegi dla gości. O ile te dla Młodej Pary są zwykle w cenie, o tyle goście będą musieli być opłaceni osobno, a nawet przy korzystniejszych, obniżonych stawkach będzie to spory wydatek przy długiej liście zaproszonych osób.

Udostępnij

3 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.